چهارشنبه, 25 فروردين 1400

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس

  • ساعت : ۲۱:۴۴:۲
  • کد خبر : ۱۳۱۵۹۱
دومین جلسه صیانت از حقوق شهروندی در مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی فارس برگزار شد


دومین جلسه صیانت از حقوق شهروندی در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس برگزار شد.
با حضور معاون آموزشی ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و دیگر مسئولین و کارشناسان، جلسه صیانت از حقوق شهروندی با هدف بررسی شاخص های ارزیابی عملکرد معاونت آموزشی در چهارچوب  دستورالعمل های نظارت و ارزشیابی ارائه شده از  سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس این جلسه روز سه شنبه ۲۲ شهریور ۹۹ با حضور کلیه اعضا کارگروه حقوق شهروندی در سالن مرحوم زمان نیا این مرکز برگزارشد.
در ابتدای این جلسه حاج آقا موسوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در مرکز تحقیقات و آموزش فارس حقوق شهروندی را از دیدگاه دین مبین اسلام اینگونه تفسیر نمود و بیان داشت که این حقوق شامل حق الله ، حق النفس و حق الناس است. او ادامه داد در واقع حقوق شهروندی همان تکریم  ارباب رجوع  و رکن اصلی و اساسی قانون حق و حقوق شهروندی  است  و در همین رابطه  به سخنان گهربار مولی الموحدین  حضرت علی ( ع)  در نهج البلاغه اشاره کرد که می فرماید همانطور که رهبر و پیشوا بر امت حق دارند مردم هم به حکام و رهبران حق و حقوقی دارند و این صیانت حقوق شهروندی در دین اسلام است. موسوی با ذکر آیه ی وَلَقَدْ كَرَّمْنَا بَنِي آدَمَ وَحَمَلْنَاهُمْ ..... از سوره مبارکه الإسراء که می فرماید براستی ما فرزندان آدم را گرامی داشتیم و ..... اشاره کرد

وی گفت: طبق نظر مفسرین قرآن در کلام وحی تکریم و کرامات ارباب رجوع و حفظ صیانت دراجتماع از مهمترین ارکان حقوق شهروندی است.
 در ادامه جلسه شاخص های ارزیابی عملکرد معاونت  آموزشی در زمینه صیانت از حقوق شهروندی توسط بخشی معاون آموزشی بیان شد و تبادل نظر در خصوص وضعیت فعلی معاونت از باب هر شاخص انجام گرفت.
در جریان جلسه اقداماتی که در حیطه صیانت از حقوق شهروندی و الزام برای اجرا و پیگیری دارد، تعیین و مقرر شد تا جلسه آینده هر اداره رأساً موارد مربوط به حوزه خود را طبق فرم جدول و بندهای مشخص شده توسط معاون آموزشی را پیگیری کرده و گزارش نمایند.همچنین بارگزاری فرآیندهای لازم در سایت، در دسترس بودن الگوریتم و اطلاعات کاربردی کامل ثبت نام و دریافت اتوماتیک پیام ثبت نام که پیشنهاد یکی از اعضا جلسه بود برای تبت نام کننده دوره و کلاس ها ، مراجعین و گیرندگان خدمت از سامانه و سایت مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ومنابع طبیعی فارس، مواردی بودند که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفتند.
 در ادامه این نشست هر یک از اعضا کارگروه حقوق شهروندی گزارشات عملکرد را در شاخص های مرتبط با ادارات مربوطه بیان داشته و وظائف قانونی اداره و کارشناسان حوزه فعالیت خود را تشریح و تبیین نمودند. همچنین در رابطه با مسائل  تکریم ارباب رجوع نظرات و پیشنهاداتی را  ارائه دادند که به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و  مقرر شد مصوبات این جلسه پیگیری و اجرا گردد.
در پایان مسئول کارگروه حقوق شهروندی برای جمع بندی دومین جلسه حقوق شهروندی بیان داشت: بنر شناسنامه خدمات و تابلو اعلانات بایستی تهیه و نصب گردد، جرعه نوش ادامه داد زمان مورد نیاز هر خدمت باید مشخص و گزارشات مربوطه به جداول از ردیف های ۱۸ تا ۲۳ را بایستی تهیه و در جلسه آتی ارائه نمایند.
  

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها