چهارشنبه, 8 بهمن 1399

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس

  • ساعت : ۱۳:۱۵:۵۳
  • کد خبر : ۱۲۷۶۸۸
برگزاری جلسه شورای فرهنگی با محوریت حجاب برتر
در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس

  برگزاری جلسه شورای فرهنگی با محوریت حجاب برتر

در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس

دومین جلسه شورای فرهنگی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس،  در روز سه شنبه ۷ مرداد در این مرکز تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس در این جلسه رییس، معاونین پشتیبانی، آموزشی و پژوهشی، مسوولین دفتر نمایندگی ولی فقیه، حراست، روابط عمومی، آموزش مجازی و مسوول عفاف و حجاب حضور داشتند.

 در ابتدا حاج آقا موسوی مسوول دفترنمایندگی ولی فقیه در مرکز با ذکر آیه  ای از سوره مبارکه صف،  مفهوم واقعی حجاب را چنین تفسیر نمود: خدا بندگان واقعی و حقیقی خود را معرفی کرده است، بندگان واقعی کسانی هستند که روی زمین با آرامش و فروتنی و تواضع راه بروند و هنگامی که افراد نادان به آنها گفتار ناپسند بگویند، در مقابل سلام می کنند. وی گفت: دوری از تکبر و برخورد بزرگوارانه با افراد دارای رفتار زشت از صفات بندگان واقعی خداست و از نمونه های بارز این رفتار حسنه، امام محمد باقر (ع) را مثال زد و  از سجایای اخلاقی آن امام همام داستانی نقل نمود.

 او در ادامه گزارشی از فعالیت های انجام شده مربوط به مصوبات جلسه قبل این شورا را ارائه نمود، که در قالب اقدامات بصری انجام شده پیرامون امر به معروف و نهی از منکر و فعالیت های آمرین و ناهیان معروف و منکر بیان گردید .

دکتر زارع رییس  مرکز نیز، مسایل مربوط به اصل امر به معروف و نهی از منکر را تشریح نمود و گفت: باید در پایان این جلسات به یک نتیجه عملی و کاربردی در زمینه تبیین معروف و منکر برسیم.

در ادامه حاج آقا موسوی به برگزاری دوره های آموزش عقیدتی اشاره کرد و گفت:دوره های معارف اسلامی و عفاف و حجاب و دوره های دیگری که در همین راستا از سوی حاضرین در جلسه پیشنهاد شود، پس از بررسی و تصویب اجرا خواهند شد.

 معاون آموزشی مرکز  آقای دکتر بخشی نیز، اجرای دوره  مجازی برای همکاران و خانواده ها را پیشنهاد نمود که مقرر شد در ماه بعد اجرا شود.

در ادامه این جلسه،  شش نفر از خواهران فعال نمونه در فعالیت های عفاف و حجاب و به پاس احترام آنان به ارزش های اسلامی" تقدیر بعمل آمد، خواهران نباتی، سجادی فر، ایزدی، حسین پور  از ستاد مرکز و گل صفتان و ساده لاری از ایستگاه ها مورد تقدیر قرار گرفتند.

پس از این مراسم مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه، ضمن بیان احادیث و روایاتی از دیدگاه  چهارده معصوم  پیرامون عفت و پاکدامنی ، مطالبی را بیان نمود. سخن پایانی ایشان در مورد فایده اصلی  عفاف و حجاب، همان جمله معروف روانشناس فرانسوی بود که خود مسیحی است و چنین  نوشته:

 اگر زنان غرب میدانستند زنان مسلمان در قالب فرهنگ عفاف و حجاب جرعه، جرعه  بندگی خدا می نوشند و در خلوت انس با خدا قرار گرفته و تمرین تقوا می کنند هرگز آنها را به خاطر حجابشان سرزنش  نمی کردند.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها